Farsa za forsę, czyli pogrzeb Janka Przekrętasa w TV

Farsa za forsę, czyli pogrzeb Janka Przekrętasa w TV.

05.082015 odbył się w Poznaniu odbył się pogrzeb najbogatszego „Polaka” .  Jak zwykle najbogatsi pochodzą z narodu wybranego. Na 200 najbogatszych Rosjan 43 to rosyjscy Żydzi . W Polsce w pierwszej setce najbogatszych większość  stanowią Polacy żydowskiego pochodzenia. Nie mam nic przeciwko Żydom, którzy dorobili się majątków w uczciwy sposób, jednak większość z nich to zwykli złodzieje i oszuści. Wiem, że w Polsce panuje zasada, że o zmarłych mówi się dobrze albo  w ogóle, a każdy kto łamie tę zasadę naraża się na krytykę, ostracyzm. Mnie jednak bardziej irytuje próba gloryfikowania po śmierci osób, które po prostu na to nie zasługują. Kiedy dajmy na to w jakiejś rodzinie umiera wujek alkoholik to można nie wypominać tej jego ułomności po śmierci. Kiedy jednak ktoś próbowałby wmawiać, ze wujek nigdy nie sięgnął do kieliszka to wtedy wiemy, ze mamy próbę wyrobienia stryjkowi wspaniałego wizerunku po śmierci a to już z prawdą i mówieniem o zmarłym tylko dobrze nie ma już nic wspólnego. Wolałbym, aby ktoś wspominając mnie po mojej śmierci opowiadał o wadach, które miałem niż o zaletach, których nie miałem. Moim zdaniem ważniejsze od mówienia o zmarłym dobrze jest mówienie o zmarłym prawdy.

Po śmierci Kulczyka z polskojęzycznych mediów mogłem dowiedzieć się, ze to był geniusz, filantrop, patriota, wizjoner, najuczciwszy z najuczciwszych oligarchów. Na pogrzebie sam Wałęsa z Matką Boską w klapie zapewniał o nieskazitelności i uczciwości zmarłego miliardera. Słuchając występu Wałęsy na pogrzebie trudno nie uznać tego wydarzenia za farsę, farsę za forsę  – no, ale kto bogatemu zabroni. Chcesz mieć transmisję z pogrzebu w TV, żaden problem, wystarczy, żebyś był bogaty.

No cóż. Wyrazy współczucia dla rodziny. No ale kto to był Kulczyk? Czy wybudował dolinę krzemową pod Warszawą? Ile wybudował zakładów pracy, ile tysięcy robotników dobrze opłacanych u niego pracuje? Henry Ford dbał o to, aby każdego pracownika zakładów produkujących samochody  Ford  było stać na Forda. Czy Kulczyk też tak dbał o swoich pracowników?  Ile rocznie odprowadzał podatków do skarbówki? Nowe instytuty badawcze to zasługa Kulczyka?. Była afera jak to Kulczyk kupił w centrum miasta działkę za 1mln zł. wartą 6 mln. zł. Kupuję części do Volkswagena, a na metce napis Kulczyk Holding. To Kulczyk produkuje oryginalne części do Volkswagena? Generalna zasada. Tanio kupić , przekręcić. A traktowany prawie jak Papież

1435566877_ux90tn_600

Dla Wałęsy Kulczyk to symbol przedsiębiorczości, uczciwości i wizjonerstwa, dla mnie Kulczyk  to symbol złodziejstwa, okradania milionów Polaków, chciwości, budowania fortuny dzięki bezwzględności i politycznym koneksjom, krajowym i międzynarodowym. Pozwolę sobie zdewaluować rzekome osiągnięcia Kulczyka dla Polski i napisać prawdę o jego sposobie dojścia do fortuny.

Najlepszy był ten dil z VW dla Policji. Tak, wiem. Wszystko legalne. Ale gdzie tu geniusz i filozofia ? Zwykły figurant na procencie z pośrednictwa. W połowie lat 90-tych pamiętam gdy Kulczyk był już „kimś” , brał udział w jakimś programie dla młodzieży w stylu „co trzeba zrobić by się dorobić”.
Coś tam się jąkał o pasji, odwadze, za dużo nie powiedział. Bo co miał powiedzieć ?
Że państwo zamiast bezpośrednio kupować dla policji samochody z zachodu „wymyśliło” sobie pośredników, a „wybraniec” brał 15-25 % wielkości transakcji.
W dwa lata powstawały taaaaakie fortuny, na które bogaci Amerykańce kombinowali pół życia.
Tak, wiem gamoń ze mnie, który niczego nie osiągnął i „po polsku” zazdroszczę i nienawidzę drugiego, któremu się powiodło.
Nie chcę jego pieniędzy. Wystarczyłoby trochę przyzwoitości i prawdy. A przemówienia na ceremonii gorzej niż na pogrzebie Bieruta. Wizjoner, kurka.

Pomyśleć.  że wszystko zaczęło sie od 1 miliona dolarów zarobionych w komunie, przez ojca tego Pana – podobno na handlu jagodami z Niemcami. Nawet w stanie wojennym.
Potem juz szło gładko -informacje insiderow /płatnych ? / z kół rządowo finansowych i jak tu nie wygrać, gdy zna sie jutrzejsze kursy na giełdzie ? Firmę zadłużyć, ogłosić  upadłość , tanio kupić trochę podratować, iść na giełdę -drogo sprzedać. Proste jak drut, no i trzeba mieć ten pierwszy milion dolarów, kraść albo dostać w spadku po komunie.

W tym samym czasie jak panu Kulczykowi jego PAPA dał milion USD na rozpoczęcie działalności UBECJA u dziadka mojego kolegi znalazła 500 USD i przesiedział za to , że miał obcą walutę 5 lat.

https://cyklista.wordpress.com/2014/07/09/zyd-kulczyk-rodzinnie-powiazany-z-ubecja/

Kiedy sprzedał Tepsę to w ciągu jednego roku na bruk poszło ponad 30 tysięcy osób.

Oto jak uczciwie Kulczyk Holding przejął Telekomunikację Polską i sprzedał Francuzom:

Pod  zarzutem korupcji przy prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej CBA zatrzymała Jana W. – byłego prezesa Kulczyk Holding oraz byłego szefa rady nadzorczej PKN Orlen. Zatrzymany został także Wojciech J., który był wiceprezesem Kulczyk Holding.

Prokuratura odmawia podania jakichkolwiek szczegółów związanych z ostatnimi zatrzymaniami. Z nieoficjalnych informacji ze śledztwa wynika, że obaj b. szefowie Kulczyk Holding usłyszeli takie same zarzuty. Według portalu gazeta.pl, chodzi o niegospodarność oraz przyjęcie około miliona złotych łapówki przy prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej. W latach 2000-2001 47 proc. udziałów spółki kupiło konsorcjum złożone z France Telecom oraz Kulczyk Holding. W 2005 r. francuska firma odkupiła od Kulczyk Holding udziały w Telekomunikacji Polskiej.  Na prywatyzację TP S.A. dostał od państwa „kredyt” na ponad 800 milionów złotych, a po krótkim czasie, sprzedał swoje akcje TP S.A. Francuzom za 2,5 miliarda złotych.

Na sprzedaży TP SA wydymał każdego z nas. Sprzedał z siecią przesyłową (nigdzie więcej tak nie zrobiono) zamiast oddać sieć przesyłową samorządom. To na wiele lat zmonopolizowało usługi i każdy z nas przez tego pana płacił kosmiczne ceny, najwyższe w Europie, za najgorszą usługę.

W 1988 roku Jan Kulczyk został autoryzowanym dilerem Volkswagena w Polsce. Trzy lata później zarobił 150 milionów ówczesnych złotych na kontrakcie z policją i Urzędem Ochrony Państwa, dostarczając tym instytucjom trzy tysiące samochodów.
Bez błogosławieństwa partyjnych towarzyszy Kulczyk mògł co najwyżej sprzedawać ogòrki na rynku. Drugim takim koncesyjnym ,,farciarzem” jest Solorz.

A2, najdłuższa i najnowocześniejsza polska autostrada, łączy Polskę z siecią europejskich autostrad. Inwestycja o łącznej wartości prawie 6 mld zł była największym projektem prowadzonym w Polsce w ramach partnerstwa publiczno- prywatnego i jednym z największych projektów infrastrukturalnych w Europie.

Autostrada A2 po 2 latach eksploatacji była remontowana bo zrobiona byle jak. Jest jednocześnie jedną z najdroższych w Europie, omijam ją szerokim łukiem.

Majątki Kulczyków i jemu podobnych cwaniaków powinny być skonfiskowane. On i jemu podobni wykupili za bezcen mienie państwowe czyli własność wszystkich Polaków i jakiś cudem sprzedawali kilkaset procent drożej. Ja też chętnie kupię jakieś mienie państwowe za symboliczną złotówkę i sprzedam z zyskiem no i będę wielki biznesmen i filantrop. Ten kraj już totalnie zszedł na psy. Polacy pracują za grosze a taki jeden z drugim cwaniakiem posprzedawał nie swoją własność i jest wielkim filantropem.

Jeśli chodzi o filantropijne wyczyny Kulczyka to w pamięci utkwiły mi stypendia dla Ukraińców i 20 mln PLN przeznaczonych na Muzeum Żydów w Warszawie. Szkoda, że nie pomyślał o jakimś charytatywnym geście wobec Polaków, których tak niemiłosiernie łupił i okradał latami.

Kulczyk nie był skłonny do filantropijnej działalności wobec Polaków ani do płacenia w Polsce podatków, Polska służyła mu jedynie jako dojna krowa do robienia miliardów i poszerzania swojego imperium.  Gdyby żył dłużej, może kupiłby kolejną kopalnię złota w Afryce, może szukałby ropy w Kazachstanie, może kupił kolejny jacht albo jakąś wyspę. Na pewno ten „wizjoner” powiększyłby swój majątek o kolejne miliardy. Na pewno nie żyłoby się lepiej Polakom dzięki tym miliardom. Szkoda, ze ten wizjoner i filantrop nie stworzył w Polsce kliniki, gdzie można byłoby przeprowadzać skomplikowane operacje. Może nie musiałby jeździć do Wiednia na leczenie.

Taki oligarcha jak Kulczyk, który działa na niekorzyść swojego kraju i jego obywateli w Chinach mógłby dostać wyrok długoletniego więzienia albo wyrok kary śmierci. W Polsce, czyli w UBekistanie za tego typu działania dostaje się nagrody, ordery, zostaje się okrzykniętym geniuszem i wizjonerem.

https://cyklista.wordpress.com/2014/07/09/zyd-kulczyk-rodzinnie-powiazany-z-ubecja/

Filozofia Kulczyka była banalnie prosta – tanio kupić mienie państwowe, drogo sprzedać a wszytsko dzięki pomocy usłużnych, sprzedajnych polityków polskojęzycznych. Znaczą część fortuny Kulczyk zawdzięczał byłemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, to dzieki niemu mógł zostać miliarderem i właścicielem autostrad. W ramach wdzięczności Kulczyk wypłacał byłemu prezydentowi ponad 50 tysięcy PLN miesięcznie.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gw-kwasniewski-dostaje-pensje-od-kulczyka,298077.html

Reklamy